تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فاز دوم احداث بزرگترین تونل انتقال آب خاورمیانه در شهرستان رابر آغازشد

  به گزارش کرمان فردا؛ "محمدرضا بختیاری" عصر امروز دوم تیرماه در مراسم آغاز عملیات حفاری فاز دوم تونل انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان در شهرستان رابر اظهار کرد: این پروژه یکی از پروژه های سه گانه انتقال آب به کرمان است که طول تونل انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری ٣٨ کیلومتر و بزرگ ترین تونل انتقال آب خاورمیانه است.

  وی با بیان اینکه این تونل در دو فاز ١٩ کیلومتری حفاری می شود، افزود: عملیات اجرایی فاز اول آن از شش ماه گذشته آغاز شده است.

  بختیاری با بیان اینکه در پروژه انتقال آب به کرمان ٩۰١ نفر مشغول به کار شدند که ٣٢۰ نفر آنها در فاز دوم و از امروز مشغول شده اند، بیان کرد: تاکنون ١۶۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و هر ماه حدود ١۵ میلیارد تومان صورت وضعیت و حدود ١۰۰ میلیارد تومان در داخل استان گردش حساب داشته است.

  مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان با بیان اینکه این پروژه پنج ساله است، گفت: با توجه به سرعت عوامل اجرایی و حمایت مسوولان استان، قول می دهیم که دو سال زودتر از برنامه زمان بندی، پروژه به بهره برداری برسد.

  وی با اشاره به پروژه های آب منطقه ای استان گفت: علی رغم مشکلات مالی، تاکنون هیچ یک از پروژه های ما تعطیل نشده و توانسته ایم ١۰ درصد از کل بودجه وزارت نیرو را در آب منطقه ای استان کرمان جذب کنیم.

  به گزارش ایسنا، در این مراسم "بختیاری" نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس نیز اظهار کرد: نگاه استان در گذشته به این منطقه مثبت نبوده اما با مسوولیت استاندار و اجرای پروژه های مختلف در این منطقه، نگاه منفی برطرف شده است.

  وی از استاندار کرمان خواست جاده کرمان به رابر به طول ٣۵ کیلومتر آسفالت شود که با این کار، مسافت کنونی این مسیر ٧۰ کیلومتر کاهش پیدا می کند.

  بختیاری گفت: خواهان جذب نیروهای بومی در پروژه ها هستیم.


  این مطلب تا کنون 60 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 4 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160749
 • بازدید امروز :252087
 • بازدید داخلی :20983
 • کاربران حاضر :182
 • رباتهای جستجوگر:339
 • همه حاضرین :521

تگ های برتر